top of page
קרדיט צילום: ישראל ישראלי

Photo by Keren Manor, Activestills

הוועד המנהל של האגודה

עמית שכטר

פרופ' עמית שכטר

יו"ר הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח

 

עמית שכטר הוא פרופסור לתקשורת באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, המכהן כנשיא מכללת אורנים וכפרופסור אורח באוניברסיטת פן סטייט בארה״ב. פרופ׳ שכטר חוקר ומלמד מדיניות ודיני תקשורת, ומתמחה בקשר שבין תקשורת וצדק חברתי ובקידום ״הזכות לתקשורת״. הוא מחברם או עורכם של שמונה ספרים ולמעלה משבעים מאמרים ופרקי ספרים, והעורך

המייסד של כתב העת Journal of Information Policy. 

שכטר כיהן בעבר כיועצם של שרי החינוך והתרבות יצחק נבון ושולמית אלוני, כיועץ משפטי וממונה על היחסים הבינלאומיים ברשות השידור וכסמנכ״ל רגולציה בחברת סלקום. כן כיהן כיו״ר וחבר בוועדות רבות שייעצו למשרדי ממשלה שונים ולכנסת בתחומי התקשורת והתרבות.  בעבודתו הוא משלב את התמחותו המקצועית עם פעילות ציבורית התנדבותית ובנוסף לחברותו בהנהלת האגודה, הוא  חבר ההנהלה של תיאטרון יפו, המרכז לתרבות ערבית-עברית, ומנהל משותף של פרס היצירה ע״ש שולמית אלוני. 

Amit-Schejter.png
יונתן ברמן

עו"ד יונתן ברמן

חבר הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח


עורך דין, אחד השותפים המייסדים במשרד עורכי הדין ד"ר רענן הר-זהב, אדלשטיין, ברמן. בעל תואר שני מאוניברסיטת קולומביה.

 

לפני הקמת המשרד עבד עו"ד יונתן ברמן שנים רבות בארגוני זכויות אדם. הוא שימש כרכז המשפטי של אגודת הלהט"ב; התמחה באגודה לזכויות האזרח; שימש במשך 6 שנים כיועץ המשפטי של המוקד לפליטים ומהגרים. ניהל במשך שנתיים את הקליניקה לזכויות מהגרים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, שם גם לימד דיני הגירה, ובמשך שנתיים נוספות את הקליניקה לזכויות פליטים ומהגרים במרכז הבינתחומי בהרצליה.

​לאורך השנים ניהל עו"ד ברמן הליכים משפטיים עקרוניים רבים, בעיקר בתחום ההגירה ודיני הפליטים ובעניינים הנוגעים לזכויות להט"ב. בין השאר ייצג בעתירה לרישום נישואי בני זוג מאותו המין (יחד עם האגודה לזכויות האזרח) ובעתירות לפסילת הוראות הנוגעות למעצר לפי החוק למניעת הסתננות.​

עו"ד יונתן ברמן
סמר ג'אבר-מסארווה

סמר ג'אבר-מסארווה

חברת הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח

 

סמר ג'אבר-מסראווה מעורבת ועוסקת למעלה מ-20 שנה בזכויות אדם ובמגזר השלישי, וספציפית בארגונים העוסקים בתחום היחסים בין יהודים וערבים. עבודתה מתמקדת בתחום יחסים בין קבוצות (בפרט קבוצות רוב ומיעוט, אך לא רק), פיתוח וניהול פרויקטים חברתיים (משותפים וחד לאומיים) ועבודה בצוותים מעורבים.

 

לצד העשייה בתחום של יחסים בין קבוצות ועבודה בצוותים מעורבים, ג'אבר-מסארווה היא יועצת ארגונית ויועצת לפיתוח משאבים וניהול פיננסי. במסגרת תפקידה כיועצת בשתי"ל היא ליוותה עשרות ארגונים חברתיים במגוון תחומים של פיתוח ארגוני ואסטרטגי, פיתוח משאבים וניהול פיננסי.

סמר ג'אבר-מסארווה

מייסם ג'לג'ולי

חברת הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח

 

 

פעילה חברתית, פמיניסטית ופוליטית. מכהנת כיו"ר נעמ"ת במרחב המשולש הדרומי ויו"ר סיעת חד"ש בנעמ"ת. יושבת ראש שותפה של עמותת סיכוי - העמותה לקידום השיוויון האזרחי, חברת בית נבחרי ההסתדרות, חברת הנהלה בעמותת "איתך מעכי" – משפטניות למען צדק חברתי וחברת הנהגת תנועת "עומדים ביחד", תנועה ערבית יהודית למען שיוויון, צדק חברתי ושלום. במשך שנים ארוכות היא פועלת ומנהיגה במאבקים במגוון תחומים: זכויות עובדות ועובדים, זכויות נשים, המאבק בכיבוש והמאבק למען חברה משותפת ושוויונית. 


מייסם ג'לג'ולי היא תושבת טירה, נשואה ואם לשלושה ילדים, בוגרת תואר ראשון בקרימינולוגיה וסוציולוגיה ותואר שני במנהיגות חינוכית. זוכת פרס גלנטר למנהיגות חברתית מעוררת השראה לשנת 2019 מטעם הקרן החדשה לישראל ואות האיש ההולך לאקטיביזם לשנת 2019. 

מייסם ג'לג'ולי
מייסם ג'לג'ולי
אבי ילאו

אבי ילאו

חבר הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח

 

 

מרצה, אקטיביסט ויזם חברתי. חבר ועד מנהל במספר ארגונים חברתיים, וכמו כן חבר במספר התארגנויות וולונטריות, חברתיות, שתכליתן מיגור תופעות האפליה והגזענות והובלת שינוי בר-קיימא לכל אזרח ותושב במדינת ישראל ללא הבדל של דת, גזע, לאום, נטייה מינית או צבע. 

נבחר להיות אחד מ-20 האנשים מעוררי השראה של ועידת המשפיעים של ערוץ 12, ולאחד מ-40 הצעירים המבטיחים מתחת לגיל 40 של עיתון "גלובס". 

בוגר תואר ראשון במנהל עסקים ובעל תעודת דירקטור. כמו כן בוגר קורס ניהול בכיר בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת הרווארד Harvard Business School (HBS).

אבי ילאו
עמיחי כהן

פרופ' עמיחי כהן

חבר הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח

 

בוגר (בהצטיינות יתרה) של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, בעל תואר שני ושלישי מה Yale Law School.

 

עמית בכיר וראש התוכנית לביטחון ודמוקרטיה במכון הישראלי לדמוקרטיה. חבר סגל בדרגת פרופסור חבר בפקולטה למשפטים של הקריה האקדמית אונו, לשעבר דקאן הפקולטה למשפטים. חבר הנהלת מרכז קונקורד לשילוב המשפט הבינלאומי במשפט הישראלי.

 

תחומי המחקר העיקריים של פרופ' עמיחי כהן הם דיני לחימה במשפט הבינלאומי, מעמד המשפט הבינלאומי במשפט הישראלי, משפט הבטחון בישראל ומשפט חוקתי.

פרופ'עמיחי כהן
ברק מדינה

פרופ' ברק מדינה

חבר הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח

 

 

פרופ' ברק מדינה הוא רקטור האוניברסיטה העברית בירושלים, פרופסור בפקולטה למשפטים ומופקד על הקתדרה לזכויות האדם ע"ש השופט חיים כהן. כיהן כמנהל אקדמי של המרכז לחקר הרב תרבותיות והמגוון באוניברסיטה, וכמנהל האקדמי של התכנית לצדק מעברי. עוסק במחקר ובהוראה בדיני זכויות אדם, משפט חוקתי ומשפט מינהלי. מכהן כממלא-מקום נציג ישראל בוועידת ונציה של מועצת אירופה.

ברק מדינה
דורי פינטו

עו"ד דורי פינטו

חבר הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח

 

עורך דין, עשה את רוב דרכו המקצועית-משפטית בסנגוריה הציבורית. בשנת 1996 היה מראשוני הסנגוריה הציבורית, ובתפקידו האחרון (2018-2010) היה הסניגור הציבורי המחוזי של מחוז ירושלים. בשנים 2007-2004 היה מנהל נציבות תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה. 


בשנים האחרונות עוסק בעיקר בכתיבת ספרות. ספרו "ירח" (עם עובד) זכה בפרס ספיר לספר ביכורים לשנת 2020.

 

חבר באגודה לזכויות האזרח מעל 25 שנה. בשנים 2010-2008 כיהן כחבר הוועד המנהל של האגודה. 

עו"ד דורי פינטו
אתי קני
תמר קריכלי כץ

אתי קני

חברת הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח

 

בעלת ניסיון מקצועי רב בתחום הייעוץ הארגוני ומשאבי האנוש ומתנדבת במסגרות שונות. ניהלה את תחנת ער"ן בתל אביב ועזרה בהקמת קו טלפון חירום בוועד למלחמה באיידס. משמשת כחברת הנהלה בבית הספר התיכון "מוזות" לנוער בסיכון, חברת המועצה הציבורית של להקת המחול בת שבע וחברת הנהלה במוזיאון הרצליה. כמו כן, מתנדבת במחלקת פניות הציבור של האגודה לזכויות האזרח מזה למעלה מעשר שנים.

אתי קני

ד"ר תמר קריכלי כץ

חברת הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח

 

ד"ר תמר קריכלי כץ היא משפטנית, חוקרת ומלמדת אי שוויון ואפליה. את עבודת הדוקטורט שלה (בסוציולוגיה) עשתה בנושא אפליה, ומאז היא חוקרת את התחום ומלמדת קורסים בנושא רווחה, אי שוויון ומשפט וחברה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב כחברת סגל. מחקריה עוסקים במנגנונים הסוציולוגים, הכלכליים והפסיכולוגיים אשר מייצרים אי שוויון ואפליה, ובדרכים להתמודד עימם. הנחתה כמנחה אקדמית את הקליניקה לזכויות עובדים.

 

נוסף על עבודתה המשפטית מלווה קריכלי כץ אנשים שמתמודדים עם מחלות קשות ומוות.

ד"ר תמר קריכלי כץ
איריס רחמימוב

פרופ' איריס רחמימוב

חברת הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח

 

פרופ' איריס רחמימוב היא היסטוריונית באוניברסיטת תל-אביב, עורכת כתב העת "זמנים" ואישה טרנסג'נדרית. מחקרה ההיסטורי מתמקד בכליאה המונית של אזרחים וחיילים במאה העשרים בהקשרים שונים. בשנים האחרונות עוסקת גם בהיסטוריה קווירית של מדינת ישראל וקהילות נון קונפורמיות מבחינה מינית ומגדרית. פעילה בקידום זכויות הציבור הטרסנג'נדרי ולהנגשה לציבור של ידע ומחקרים בנושא.

פרופ' איריס רחמימוב
פידא שחאדה

פידא שחאדה

חברת הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח

 

מתכננת ערים, חברת מועצה בעיריית לוד מאז 2018, רכזת קואליציית נשים נגד נשק. בעלת תואר שני בתכנון עירוני אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. במשך שנים רבות הובילה צעירים בלוד וברחבי המדינה בתחומים מגוונים, ובייחוד בהעלאת המודעות לשוויון מגדרי ולחשיבות להיות שווים בכל התחומים. ממייסדות ״השפעה״, תנועת צעירים בלוד, שמטרתה פיתוח פרויקטים במגוון נושאים - קידום תעסוקה, השכלה גבוהה ודיור לצעירים - ומקדמת גם פעילות במרחב הציבורי נגד אלימות תחת הכותרת "אני בסכנה". 

 

שחאדה הייתה שותפה למאבקים רבים של החברה האזרחית, ובהם המאבק על הדיור הציבורי, מחאה נגד מדיניות הריסת הבתים בכפר הבלתי מוכר דהמש ליד לוד, וקמפיין ״פראוור לא יעבור״ נגד חוק פראוור בעניין קרקעות הבדואים בנגב. 

פידא שחאדה
אדם שנער

ד"ר אדם שנער

חבר הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח

 

 

מרצה למשפטים במרכז הבינתחומי מאז 2013. סיים דוקטורט באוניברסיטת הרווארד, התמחה אצל נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, ועבד במרכז הרפורמי לדת ומדינה (אז המרכז לפלורליזם יהודי). במקביל לדוקטורט התנדב באגודה לזכויות האזרח ובארגון זכויות אדם בהודו.

 

ד"ר שנער מתמחה במשפט חוקתי וזכויות אדם, וכותב, בין היתר, על חופש הביטוי, זכויות אדם בשטחים, שיטור, ומעמדם של עובדי ציבור. בשנתיים האחרונות שימש גם כאחראי האקדמי על מערך הקליניקות המשפטיות במרכז הבינתחומי, המעניקות סיוע משפטי למגוון אוכלוסיות מוחלשות, ובכלל זאת מבקשי מקלט, מהגרי עבודה, אנשים בעוני, אנשים עם מוגבלויות ובני נוער.

Adam-Shinar.png
bottom of page