Photo by Keren Manor, Activestills

צוות האגודה

עו"ד שרון אברהם-ויס

מנכ"לית האגודה לזכויות האזרח

עו"ד שרון אברהם-ויס מכהנת כמנכ"לית האגודה לזכויות האזרח מיוני 2014.

שרון החלה את דרכה באגודה כמתמחה משפטית, ולאחר מכן הייתה עורכת דין באגודה עד שנת 2008. היא ייצגה את האגודה בתיקים עקרוניים, בין היתר בנושאי קרקעות (הקשת הדמוקרטית המזרחית), קיום בכבוד (בג"ץ מחויבות), חוק האזרחות וזכויות עובדים.

 

עם סיום תפקידה באגודה הקימה את הקליניקה לאחריות חברתית של תאגידים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ועמדה בראשה. בשנת 2009 מונתה לנציבת שוויון ההזדמנויות בעבודה הראשונה של מחוז תל אביב במשרד הכלכלה. היתה ממקימות איתך – מעכי משפטניות למען צדק חברתי וחברת הנהלה בעמותה במשך שבע שנים.

 

בשנת 2005 בחר המגזין דה-מרקר בשרון כאחת מעשרת הפעילים החברתיים הבולטים. בשנת 2014 בחר בה עיתון הארץ כאחת מ-66 הנשים המנהיגות הבולטות בישראל. ב-2020 נכללה במקום הארבעים ושבעה ברשימת האנשים המשפיעים של המגזין דה-מרקר.

שרון היא בעלת תואר שני במנהל ציבורי מבית הספר לממשל באוניברסיטת הרווארד כעמיתת קרן וקסנר, ותואר שני (בהצטיינות) במשפטים מאוניברסיטת תל אביב.

sharonaw@acri.org.il

 
 

עו"ד דן יקיר

היועץ המשפטי

 

עו"ד דן יקיר פעיל באגודה לזכויות האזרח מאז שנת 1982. בשנים 1995-1989 היה דן עורך דין במחלקה המשפטית באגודה, ומאז שנת 1995 הוא ממלא את תפקיד היועץ המשפטי של האגודה.

 

במהלך השנים הוביל דן את האגודה להישגים תקדימיים בקידום זכויות האדם, ובפרט הזכות לשוויון, זכויות האדם בשטחים הכבושים, חופש הביטוי וזכויות קהילת הלהט"ב. העתירות פורצות הדרך שבהן ייצג דן את האגודה כוללות, בין היתר, את בג"ץ קעדאן, בג"ץ העינויים, רישום נישואין של בני זוג הומואים שנישאו בחו"ל, ביטול פקודת העיתונות ועוד. על עשייתו ארוכות השנים לקידום זכויות האדם זכה באותות ובפרסים רבים, ובהם את אות יקיר הקהילה מטעם האגודה לשמירת זכויות הפרט (2005), פרס מגן זכויות האדם של הקרן החדשה לישראל (2011), פרס גולדברג מטעם המכון לחינוך בינלאומי (IIE) בניו יורק (2012), ופרס ע"ש ישעיהו לייבוביץ של תנועת יש גבול (2018). 

לעו"ד יקיר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במשפטים מאמריקן יוניברסיטי בוושינגטון די סי, שאותו למד במסגרת תוכנית המשפטנים של הקרן החדשה לישראל. במסגרת לימודי התואר השני עבד כמתמחה בסניף של האיגוד האמריקאי לחירויות אזרחיות (ACLU) בוושינגטון ובפרויקט זכויות הלהט"ב במשרד הארצי של האיגוד בעיר ניו יורק.

dan@acri.org.il

 

ניר רוזן

מנהל ודובר

 

ניר הצטרף לאגודה בשנת 2020. בעבר עסק בייעוץ פוליטי ובניהול קמפיינים פוליטיים וציבוריים. פעיל במאבקים בנושאי דת ומדינה, פמיניזם, זכויות בני אדם ובעלי חיים.

 

בעל תואר שני במחקר התרבות מאוניברסיטת תל אביב. בעל תואר ראשון בסוציולוגיה ופסיכולוגיה מאוניברסיטת תל אביב.

nir@acri.org.il

 

סמאח בסול

מנהלת פעילות ציבורית ודוברות לחברה ערבית

samah@acri.org.il

 
 

טל דהן

תוכן ואתר

 

 

טל דהן הצטרפה לאגודה לזכויות האזרח בשנת 2001 כרכזת מידע, ומשנת 2006 היא מנהלת את מרכז המידע באגודה. טל אחראית לכתיבה, לעריכה ולהפקה של פרסומים בעברית, לפיתוח אתר האינטרנט של האגודה ולעדכון שוטף של האתר בעברית, ולטיפול בבקשות למידע. לטל תואר ראשון בפסיכולוגיה בהצטיינות יתרה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שני בלימודי משפט בהצטיינות מאוניברסיטת בר אילן.

taldahan@acri.org.il

 

רוני צבילינג

דיגיטל

 

רוני בעלת תואר ראשון מהמחלקה לתקשורת חזותית באקדמיה "בצלאל" בירושלים, ותואר שני במסלול מחקרי בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב. 

רוני מנהלת את תחום הדיגיטל והקמפיינים באגודה משנת 2019. היא בעלת ניסיון מקצועי בתחומי העיצוב הגרפי והמיתוג. עבדה בתחומי הדיגיטל והתוכן במגוון ארגונים חברתיים, וכן שמשה כעוזרת מחקר ועוזרת הוראה בחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב. 

ronny@acri.org.il

 

נעמי בייט-צורן

מנהלת מחלקת חינוך לזכויות אדם

 

בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני בחינוך ותעודת הוראה באזרחות ומדעי החברה, במכללת בית ברל. בוגרת לימודי תעודה בייעוץ ארגוני למערכות חינוך.

נעמי עבדה באגודה לזכויות האזרח משנת 2013 כרכזת תחום חינוך נגד גזענות. בשנת 2015 חזרה לאגודה לתפקיד רכזת חינוך עברי. בתפקיד זה עסקה בהנחיית סדנאות והשתלמויות, בפיתוח חומרים חינוכיים, בריכוז צוות המנחים/ות של מחלקת החינוך וביצירת שיתופי פעולה בין האגודה לזכויות האזרח לגופים שונים - אוניברסיטאות ומכללות להכשרת מורים, בתי ספר ברחבי הארץ וארגונים חברתיים שותפים. מספטמבר 2019 מנהלת נעמי את מחלקת החינוך.

naomi@acri.org.il

סוהיר ג׳רג׳ורה

רכזת חינוך ערבי

 

suhair@acri.org.il

 
 

מסי אייצק

מנהלת תכנית המשפט ההומניטרי הבינלאומי ורכזת חינוך נגד גזענות

 

מסי אייצק הצטרפה לאגודה בשנת 2012 כרכזת חינוך בתחום נוער וצעירים. ב-2014 ריכזה את תכנית המשפט ההומניטרי הבינלאומי במכינות קדם צבאיות, וב-2015 המשיכה לניהול התוכנית, במקביל לניהול תוכן באתר הסדנא של מחלקת החינוך באגודה.

למסי ניסיון רב בעבודה בחינוך הבלתי פורמלי, הכולל הדרכה טיפולית לילדים בסיכון. היא עבדה בעמותת יד-רחל המפעילה מרכזים חינוכיים טיפוליים לילדים בסיכון, והיתה רכזת חינוך ותרבות הפנאי במעון אביב מקבוצת בית-אקשטיין לאנשים עם צרכים מיוחדים (פיגור שכלי ואוטיזם). כמו כן עסקה בהדרכה ובגישור קהילתי.

משנת 2004 כותבת מסי בעיתון ידיעות נגט של הקהילה האתיופית, ובשנת 2005 זכתה בפרס תקשורת ע"ש אלקה עינור.

מסי מחזיקה בתואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל-אביב, ובתואר ראשון בתקשורת, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת חיפה.

mesi@acri.org.il

 

סולי ורד

רכזת חינוך 

 

soli@acri.org.il

 

דלית גת

מנהלת מחלקת תפעול וכספים

 

dalit@acri.org.il

סמר אבו דבאי-אבו קנדיל

מנהלת משרד, נצרת

 

samar@acri.org.il

 
 

איציק אבן-רם

מנהל חשבונות

 

itzik@acri.org.il

שרית אליה

מזכירות, ירושלים, וסיוע במרכז המידע

 

בשנת 2004 הצטרפה שרית אליה לצוות המזכירות בסניף ירושלים של האגודה. כיום, נוסף על עבודת המזכירות מסייעת שרית במרכז המידע של האגודה ואחראית בין היתר לתיוק אלקטרוני של קטעי עיתונות.

לפני הצטרפותה לאגודה ניהלה שרית משרד בבית ספר למחול, והייתה פעילה ב"מרכז לחיים עצמאיים ירושלים".

 

sarit@acri.org.il

 

אורי אלכסנדר

מחשוב ומערכות מידע

 

uria@acri.org.il

 
 

עופרה טלקר

מנהלת משרד, תל אביב, ומנהלת חשבונות

 

ofra@acri.org.il

 

נעמה ידגר

מנהלת משרד, ירושלים, רכזת כוח אדם וחשבת שכר

 

נעמה ידגר הצטרפה לאגודה בשנת 2001 כמזכירה בסניף ירושלים. כיום היא מנהלת המשרד בירושלים וכן רכזת כוח אדם וחשבת שכר.

לפני הצטרפותה לאגודה היתה נעמה מנהלת משרד בעמותה לשיקום אנשים עם מוגבלות נפשית.

naamayadgar@acri.org.il

 

דניאל חסון

מנהל מחלקת פיתוח משאבים וקשרי חוץ

 

דניאל חסון הצטרף לצוות האגודה ב-2016 כמנהל מחלקת פיתוח משאבים וקשרי חוץ.

מאז שעלה לישראל מזימבבואה בשנת 2000, עבד דניאל בתפקידי מפתח בתחום פיתוח המשאבים בארגוני המגזר השלישי, בהם ארגון הג'וינט העולמי (JDC) ורופאים לזכויות אדם. לפני שהצטרף לאגודה לזכויות האזרח הוא הקים את מחלקת פיתוח המשאבים באגודה לקידום החינוך בירושלים.

לדניאל תואר ראשון בפסיכולוגיה, במחשבת ישראל ובייעוץ חינוכי מאוניברסיטת קייפטאון והוא בשלבי סיום של תואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים. ​

 

daniel@acri.org.il

 

סמדר סרנה

 מנהלת פיתוח משאבים בישראל

 

סמדר סרנה התחילה לעבוד באגודה לזכויות האזרח ב-2007 כמנהלת פיתוח משאבים בישראל. היא הקימה את אגודת הידידים של האגודה, התומכת ומסייעת לפעילותה השוטפת של האגודה לזכויות האזרח.

סמדר בעלת תואר ראשון בלימודי מדעי הרוח מאוניברסיטת תל אביב. לפני שהצטרפה לאגודה היתה עיתונאית ("חדשות"), ודוברת חברת התוכניות של הטלוויזיה בכבלים ICP.

 

smadar@acri.org.il

ד"ר סם קפלן

 פיתוח משאבים

 

ד"ר סם קפלן הצטרף למחלקת פיתוח משאבים וקשרי חוץ באגודה בשנת 2018, והוא אחראי לקשרים ולשיתופי פעולה בינלאומיים. בהשכלתו הוא אנתרופולוג, בעל רקע נרחב בהיסטוריה של המזרח התיכון ובלימודי אזרחות ודמוקרטיה.


לאחר שהשלים את הדוקטורט באוניברסיטת שיקגו, סם היה מרצה וחוקר באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת בן גוריון. מחקריו מתמקדים בפוליטיקה של הידע, ובהם ספרו "המדינה הפדגוגית: חינוך ופוליטיקה של תרבות לאומית בתורכיה לאחר 1980 (הוצאת אוניברסיטת סטנפורד).


ב-11 השנים האחרונות רכש סם ניסיון רב בגיוס כספים ובטיפוח תורמים. הוא עבד בקרן פילנתרופית מובילה בריטית ולאחר מכן בעמותה ישראלית המקדמת זכויות אדם בתחום התכנון.  
 

sam@acri.org.il

 
 

מאיה פריד

מנהלת מחלקת פיתוח משאבים וקשרי חוץ

 

מאיה הצטרפה לאגודה בקיץ 2018 כמילגאית של הקרן החדשה לישראל בתור מתמחה במחלקה לפיתוח משאבים וקשרי חוץ. ב-2019 הצטרפה לצוות הקבוע של האגדה כרכזת גיוס משאבים, ומ-2020 שמשה גם אשת הקשר לתקשורת הבינלאומית. ממרץ 2021 היא מנהלת את המחלקה לפיתוח משאבים ולקשרי חוץ.

לפני שהצטרפה לאגודה עבדה מאיה בתחום פיתוח המשאבים בסניף החוף המערבי של The Washington Institute for Near East Policy. למאיה יש תואר ראשון בפילוסופיה, יחסים בינלאומיים וכתיבה יצירתית מאוניברסיטת Southern California.

maya.f@acri.org.il

לא מצאתם מה שחיפשתם? נסו בארכיון

  • האגודה בפייסבוק
  • האגודה בטוויטר
  • האגודה באינסטגרם
  • האגודה ביוטיוב

האגודה לזכויות האזרח בישראל

מרכז ארצי

רח' נחלת בנימין 75 תל-אביב 6515417
טלפון: 03-5608185 | פקס: 03-5608165

ירושלים

יד חרוצים 15 תלפיות

כתובת למשלוח דואר: ת"ד 53262, ירושלים 9153102

טלפון: 02-6521218 | פקס: 02-6521219

נצרת

רח' 3030/5, ת"ד 51070, נצרת 1616701
טלפון: 04-8526333/4/5 | 
פקס: 04-8526331

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו