קרדיט צילום: ישראל ישראלי

Photo by Keren Manor, Activestills

צוות האגודה

עו"ד שרון אברהם-ויס

מנכ"לית האגודה לזכויות האזרח

עו"ד שרון אברהם-ויס מכהנת כמנכ"לית האגודה לזכויות האזרח מיוני 2014.

שרון החלה את דרכה באגודה כמתמחה משפטית, ולאחר מכן הייתה עורכת דין באגודה עד שנת 2008. היא ייצגה את האגודה בתיקים עקרוניים, בין היתר בנושאי קרקעות (הקשת הדמוקרטית המזרחית), קיום בכבוד (בג"ץ מחויבות), חוק האזרחות וזכויות עובדים.

 

עם סיום תפקידה באגודה הקימה את הקליניקה לאחריות חברתית של תאגידים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ועמדה בראשה. בשנת 2009 מונתה לנציבת שוויון ההזדמנויות בעבודה הראשונה של מחוז תל אביב במשרד הכלכלה. היתה ממקימות איתך – מעכי משפטניות למען צדק חברתי וחברת הנהלה בעמותה במשך שבע שנים.

 

בשנת 2005 בחר המגזין דה-מרקר בשרון כאחת מעשרת הפעילים החברתיים הבולטים. בשנת 2014 בחר בה עיתון הארץ כאחת מ-66 הנשים המנהיגות הבולטות בישראל. ב-2020 נכללה במקום הארבעים ושבעה ברשימת האנשים המשפיעים של המגזין דה-מרקר.

שרון היא בעלת תואר שני במנהל ציבורי מבית הספר לממשל באוניברסיטת הרווארד כעמיתת קרן וקסנר, ותואר שני (בהצטיינות) במשפטים מאוניברסיטת תל אביב.

sharonaw@acri.org.il

עו"ד שרון אברהם-ויס
 
 

עו"ד דן יקיר

היועץ המשפטי

 

עו"ד דן יקיר פעיל באגודה לזכויות האזרח מאז שנת 1982. בשנים 1995-1989 היה דן עורך דין במחלקה המשפטית באגודה, ומאז שנת 1995 הוא ממלא את תפקיד היועץ המשפטי של האגודה.

 

במהלך השנים הוביל דן את האגודה להישגים תקדימיים בקידום זכויות האדם, ובפרט הזכות לשוויון, זכויות האדם בשטחים הכבושים, חופש הביטוי וזכויות קהילת הלהט"ב. העתירות פורצות הדרך שבהן ייצג דן את האגודה כוללות, בין היתר, את בג"ץ קעדאן, בג"ץ העינויים, רישום נישואין של בני זוג הומואים שנישאו בחו"ל, ביטול פקודת העיתונות ועוד. על עשייתו ארוכות השנים לקידום זכויות האדם זכה באותות ובפרסים רבים, ובהם את אות יקיר הקהילה מטעם האגודה לשמירת זכויות הפרט (2005), פרס מגן זכויות האדם של הקרן החדשה לישראל (2011), פרס גולדברג מטעם המכון לחינוך בינלאומי (IIE) בניו יורק (2012), ופרס ע"ש ישעיהו לייבוביץ של תנועת יש גבול (2018). 

לעו"ד יקיר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במשפטים מאמריקן יוניברסיטי בוושינגטון די סי, שאותו למד במסגרת תוכנית המשפטנים של הקרן החדשה לישראל. במסגרת לימודי התואר השני עבד כמתמחה בסניף של האיגוד האמריקאי לחירויות אזרחיות (ACLU) בוושינגטון ובפרויקט זכויות הלהט"ב במשרד הארצי של האיגוד בעיר ניו יורק.

dan@acri.org.il

עו"ד דן יקיר
 

יעל אדליסט

מנהלת ודוברת

 

יעל הצטרפה לאגודה לזכויות האזרח ביוני 2021. היא החלה את דרכה המקצועית כדוברת שדולה הנשים בישראל. לאחר מכן ניהלה במשך 8 שנים את תחום התקשורת והממשל בארגון "אדם טבע ודין", ובמקביל עסקה בהנחיית קורסים לתקשורת באוניברסיטה הפתוחה. יעל עבדה במשך כשנה במשרד החוץ בנפאל, ועם חזרתה לארץ שימשה כדוברת וכממלאת מקום מנהלת השיווק של מוזיאון ישראל. 

יעל היא בעלת תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן ותואר ראשון בתקשורת מהאוניברסיטה הפתוחה, ובוגרת לימודי תעודה בעיתונות ובתקשורת.

yael.e@acri.org.il

Yael1.jpg
 

סמאח בסול

מנהלת פעילות ציבורית ודוברות לחברה ערבית

samah@acri.org.il

samah.jpg
 

טל דהן

תוכן ואתר

 

 

טל דהן הצטרפה לאגודה לזכויות האזרח בשנת 2001 כרכזת מידע, ומשנת 2006 היא מנהלת את מרכז המידע באגודה. טל אחראית לכתיבה, לעריכה ולהפקה של פרסומים בעברית, לפיתוח אתר האינטרנט של האגודה ולעדכון שוטף של האתר בעברית, ולטיפול בבקשות למידע. לטל תואר ראשון בפסיכולוגיה בהצטיינות יתרה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שני בלימודי משפט בהצטיינות מאוניברסיטת בר אילן.

taldahan@acri.org.il

image
 

רוני צבילינג

דיגיטל

 

רוני בעלת תואר ראשון מהמחלקה לתקשורת חזותית באקדמיה "בצלאל" בירושלים, ותואר שני במסלול מחקרי בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב. 

רוני מנהלת את תחום הדיגיטל והקמפיינים באגודה משנת 2019. היא בעלת ניסיון מקצועי בתחומי העיצוב הגרפי והמיתוג. עבדה בתחומי הדיגיטל והתוכן במגוון ארגונים חברתיים, וכן שמשה כעוזרת מחקר ועוזרת הוראה בחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב. 

ronny@acri.org.il

ronny1.jpg
 

נעמי בייט-צורן

מנהלת מחלקת חינוך לזכויות אדם

 

בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני בחינוך ותעודת הוראה באזרחות ומדעי החברה, במכללת בית ברל. בוגרת לימודי תעודה בייעוץ ארגוני למערכות חינוך.

נעמי עבדה באגודה לזכויות האזרח משנת 2013 כרכזת תחום חינוך נגד גזענות. בשנת 2015 חזרה לאגודה לתפקיד רכזת חינוך עברי. בתפקיד זה עסקה בהנחיית סדנאות והשתלמויות, בפיתוח חומרים חינוכיים, בריכוז צוות המנחים/ות של מחלקת החינוך וביצירת שיתופי פעולה בין האגודה לזכויות האזרח לגופים שונים - אוניברסיטאות ומכללות להכשרת מורים, בתי ספר ברחבי הארץ וארגונים חברתיים שותפים. מספטמבר 2019 מנהלת נעמי את מחלקת החינוך.

naomi@acri.org.il

נעמי בייט-צורן

סוהיר ג׳רג׳ורה

רכזת הכשרות וחינוך לזכויות אדם בחברה הערבית

 

סוהיר היא אשת חינוך שהצטרפה לאגודה בשנת 2019 כרכזת תחום חינוך בחברה הערבית. היא עוסקת בפיתוח תכנים חינוכיים, בבנייה והובלה של השתלמויות ופרויקטים ובפיתוח שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים להכשרת מורים, מרכזי פסג"ה ובתי ספר. זאת לצד ליווי צוות המנחים והמנחות של המחלקה. 

סוהיר בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד וסוציולוגיה ותואר שני בחינוך מיוחד, שניהם מאוניברסיטת חיפה, בנוסף לתעודת מנהלים ממכון אבני ראשה. קודם לעבודתה באגודה עבדה כ-16 שנים במגוון תפקידים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.

suhair@acri.org.il

suhair1.jpg
 
 

מסי אייצק

מנהלת תכנית המשפט ההומניטרי הבינלאומי ורכזת חינוך נגד גזענות

 

מסי הצטרפה לאגודה בשנת 2012 כרכזת חינוך בתחום נוער וצעירים. ב-2014 ריכזה את תכנית המשפט ההומניטרי הבינלאומי במכינות קדם צבאיות, וב-2015 המשיכה לניהול התוכנית, במקביל לניהול תוכן באתר הסדנא של מחלקת החינוך באגודה.

למסי ניסיון רב בעבודה בחינוך הבלתי פורמלי, הכולל הדרכה טיפולית לילדים בסיכון. היא עבדה בעמותת יד-רחל המפעילה מרכזים חינוכיים טיפוליים לילדים בסיכון, והיתה רכזת חינוך ותרבות הפנאי במעון אביב מקבוצת בית-אקשטיין לאנשים עם צרכים מיוחדים (פיגור שכלי ואוטיזם). כמו כן עסקה בהדרכה ובגישור קהילתי.

משנת 2004 כותבת מסי בעיתון ידיעות נגט של הקהילה האתיופית, ובשנת 2005 זכתה בפרס תקשורת ע"ש אלקה עינור.

מסי מחזיקה בתואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל-אביב, ובתואר ראשון בתקשורת, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת חיפה.

mesi@acri.org.il

mesi1.jpg
 

ד"ר סולי ורד

רכזת הכשרות וחינוך לזכויות אדם

 

לסולי תואר ראשון בסוציולוגיה ובתוכנית ללימודים כלליים ובין-תחומיים במדעי הרוח מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני בסוציולוגיה ארגונית-יישומית מאוניברסיטת חיפה, ותואר דוקטור לפילוסופיה (PhD) מבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב.

במחקר האקדמי שלה התמקדה סולי בתחום של חינוך לשלום, לדמוקרטיה ולחיים משותפים, ובפרט בחקר מדיניות משרד החינוך בנושאים אלה ובאתגרים הניצבים בפני מחנכים לשלום הפועלים בשדה החינוכי. במקביל לעבודת המחקר עסקה בהנחיה והוראה של קורסים וסמינרים במסגרות חינוכיות מגוונות בהן בתי ספר, מכינות קדם-צבאיות ומכללות.

סולי הצטרפה למחלקת החינוך באגודה לזכויות האזרח בשנת 2019. במסגרת תפקידה היא כותבת ומפתחת חומרים חינוכיים ותוכניות הכשרה למורים ופרחי הוראה בתחום של חינוך לזכויות אדם, לדמוקרטיה ולמאבק בגזענות. סולי מלווה את המנחות והמנחים של מחלקת החינוך בהנחיית הסדנאות, ההשתלמויות והקורסים של האגודה, ועוסקת ביצירת שיתופי פעולה עם אוניברסיטאות ומכללות להכשרת מורים, בעלי תפקידים במשרד החינוך, מרכזי פסג"ה, בתי ספר וארגונים שותפים.

soli@acri.org.il

סולי ורד

סמר אבו דבאי-אבו קנדיל

מנהלת משרד, נצרת

 

samar@acri.org.il

samar1.jpg
 

שרית אליה

מזכירות, ירושלים, וסיוע במרכז המידע

 

בשנת 2004 הצטרפה שרית אליה לצוות המזכירות בסניף ירושלים של האגודה. כיום, נוסף על עבודת המזכירות מסייעת שרית במרכז המידע של האגודה ואחראית בין היתר לתיוק אלקטרוני של קטעי עיתונות.

לפני הצטרפותה לאגודה ניהלה שרית משרד בבית ספר למחול, והייתה פעילה ב"מרכז לחיים עצמאיים ירושלים".

 

sarit@acri.org.il

image
 

אורי אלכסנדר

מחשוב ומערכות מידע

 

uria@acri.org.il

image
 
 

עופרה טלקר

מנהלת משרד, תל אביב, ומנהלת חשבונות

 

ofra@acri.org.il

Ofra Talker2.jpg
 

נעמה ידגר

מנהלת משרד, ירושלים, רכזת כוח אדם וחשבת שכר

 

נעמה ידגר הצטרפה לאגודה בשנת 2001 כמזכירה בסניף ירושלים. כיום היא מנהלת המשרד בירושלים וכן רכזת כוח אדם וחשבת שכר.

לפני הצטרפותה לאגודה היתה נעמה מנהלת משרד בעמותה לשיקום אנשים עם מוגבלות נפשית.

naamayadgar@acri.org.il

נעמה ידגר
 

סמדר סרנה

 מנהלת פיתוח משאבים בישראל

 

סמדר סרנה התחילה לעבוד באגודה לזכויות האזרח ב-2007 כמנהלת פיתוח משאבים בישראל. היא הקימה את אגודת הידידים של האגודה, התומכת ומסייעת לפעילותה השוטפת של האגודה לזכויות האזרח.

סמדר בעלת תואר ראשון בלימודי מדעי הרוח מאוניברסיטת תל אביב. לפני שהצטרפה לאגודה היתה עיתונאית ("חדשות"), ודוברת חברת התוכניות של הטלוויזיה בכבלים ICP.

 

smadar@acri.org.il

סמדר סרנה

ד"ר סם קפלן

 פיתוח משאבים

 

ד"ר סם קפלן הצטרף למחלקת פיתוח משאבים וקשרי חוץ באגודה בשנת 2018, והוא אחראי לקשרים ולשיתופי פעולה בינלאומיים. בהשכלתו הוא אנתרופולוג, בעל רקע נרחב בהיסטוריה של המזרח התיכון ובלימודי אזרחות ודמוקרטיה.


לאחר שהשלים את הדוקטורט באוניברסיטת שיקגו, סם היה מרצה וחוקר באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת בן גוריון. מחקריו מתמקדים בפוליטיקה של הידע, ובהם ספרו "המדינה הפדגוגית: חינוך ופוליטיקה של תרבות לאומית בתורכיה לאחר 1980 (הוצאת אוניברסיטת סטנפורד).


ב-11 השנים האחרונות רכש סם ניסיון רב בגיוס כספים ובטיפוח תורמים. הוא עבד בקרן פילנתרופית מובילה בריטית ולאחר מכן בעמותה ישראלית המקדמת זכויות אדם בתחום התכנון.  
 

sam@acri.org.il

317888_2252088375312_216372180_n (3).jpg
 
 

מאיה פריד

מנהלת מחלקת פיתוח משאבים וקשרי חוץ

 

מאיה הצטרפה לאגודה בקיץ 2018 כמילגאית של הקרן החדשה לישראל בתור מתמחה במחלקה לפיתוח משאבים וקשרי חוץ. ב-2019 הצטרפה לצוות הקבוע של האגדה כרכזת גיוס משאבים, ומ-2020 שמשה גם אשת הקשר לתקשורת הבינלאומית. ממרץ 2021 היא מנהלת את המחלקה לפיתוח משאבים ולקשרי חוץ.

לפני שהצטרפה לאגודה עבדה מאיה בתחום פיתוח המשאבים בסניף החוף המערבי של The Washington Institute for Near East Policy. למאיה יש תואר ראשון בפילוסופיה, יחסים בינלאומיים וכתיבה יצירתית מאוניברסיטת Southern California.

maya.f@acri.org.il

Maya Fried2.jpg
 

ג'וש קדיש

רכז גיוס משאבים

 

ג'וש הצטרף למחלקת פיתוח משאבים וקשרי חוץ של האגודה באפריל 2021 בתפקיד רכז פיתוח משאבים. הוא בעל תואר ראשון במדע המדינה ולימודי המזרח התיכון, בדגש על יחסים בינלאומיים, מאוניברסיטת פנסילבניה. כמו כן יש לו תואר שני בלימודי ביטחון ודיפלומטיה מאוניברסיטת תל אביב.

josh@acri.org.il

Josh Kadish