קרדיט צילום: ישראל ישראלי

Photo by Keren Manor, Activestills

צוות האגודה - המחלקה המשפטית

 

עו"ד עודד פלר

מנהל המחלקה המשפטית

 

עו"ד עודד פלר הוא מומחה בנושאי הגירה ומעמד בישראל. הוא הצטרף לאגודה בשנת 2001, ועסק במשך שנים רבות בהפרת זכויות האדם על ידי רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים. עודד מחזיק בתואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב.

בשנים 2010-2004 כיהן עודד כחבר הנהלה במוקד סיוע לעובדים זרים (כיום המוקד לפליטים ולמהגרים). בשנים 2013-2011 כיהן כחבר הנהלה בעמותת ילדים ישראלים. מאז שנת 2010 מנחה עודד את הקליניקה לזכויות אדם בבית הספר למשפטים במסלול האקדמי – המכללה למינהל. זוכה אות "יקיר מגני זכויות האדם" לשנת 2013/2012 מאת הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא.

oded@acri.org.il

עו"ד עודד פלר
 
 

עו"ד משכית בנדל

הזכות לקיום בכבוד

 

עו"ד משכית בנדל החלה את דרכה באגודה לזכויות האזרח בשנת 2009 כמתמחה במחלקה המשפטית. כיום היא עוסקת בתחום הזכות לקיום בכבוד.

את דרכה בעולם זכויות האדם החלה כמתנדבת במרפאה למהגרי עבודה של עמותת רופאים לזכויות אדם. לאחר מכן מילאה בארגון שורה של תפקידים, ובין השאר ניהלה את מחלקת זכויות בריאות של תושבי ישראל ומחלקת שטחים כבושים.

משכית בעלת תואר בהצטיינות בעיצוב טקסטיל ושיווק ממכללת שנקר, ותואר בהצטיינות במשפטים מן המכללה למנהל.

maskit@acri.org.il

image

עו"ד דבי גילד-חיו

מקדמת מדיניות וחקיקה

 

 

עו"ד דבי גילד-חיו התחילה לעבוד באגודה לזכויות האזרח ב-2006 כמנהלת קידום מדיניות וחקיקה. היא מייצגת את האגודה בפני ועדות הכנסת, מקבלי החלטות וקובעי מדיניות ופקידי ממשלה לצורך קידום מדיניות וחקיקה שהאגודה יוזמת או מתנגדת לה.

דבי בעלת תואר ראשון בלימודי מזה"ת עם חטיבות בערבית והיסטוריה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ובעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב. היא סיימה התמחות במשפטים בלשכה המשפטית במשרד הביטחון ועבדה כעו"ד בתחום האזרחי-מסחרי במגזר הפרטי במשך שמונה שנים. דבי בעלת תואר שני במשפטים באוניברסיטת תל אביב בהתמחות של משפט ציבורי.

debbie@acri.org.il

דבי גילד-חיו
 

עו"ד עביר ג'ובראן דכוור

מנהלת היחידה לזכויות האדם בשטחים הכבושים

 

עו"ד עביר ג'ובראן דכוור היא בעלת תואר ראשון במשפטים וכלכלה מאוניברסיטת חיפה (2005) ותואר שני במשפטים מהאוניברסיטה האמריקאית בוושינגטון בארה"ב (2010), כמלגאית בתוכנית המשפטנים של הקרן החדשה לישראל. במסגרת הלימודים לתואר שני עביר זכתה בארבעה פרסים מהאוניברסיטה, שניים על הישגיה האקדמאיים הגבוהים וההצטיינות בלימודים, השלישי על מחויבות ללימודי משפט בינלאומי ומעורבות ותרומה לתוכנית באוניברסיטה והרביעי על מנהיגות חברתית.

עביר הוסמכה לעריכת דין בשנת 2006, לאחר התמחות וטרום התמחות בארגון עדאלה. לאחר מכן, בין השנים 2009-2006 עביר עבדה במוקד להגנת הפרט, שם ייצגה פלסטינים מהשטחים הכבושים אשר זכויותיהם נפגעו על ידי הרשויות הישראליות. זמן קצר לאחר התחלת עבודתה במוקד היא מונתה להיות מנהלת המחלקה המשפטית בארגון.

בין השנים 2012-2010 ובמסגרת התוכנית המשפטנים של הקרן החדשה לישראל, עביר עבדה בארגון בזכות - המרכז לזכויות האדם של אנשים עם מוגבלויות, והייתה שותפה לבניית פרויקט לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות תושבי ירושלים המזרחית.

בין השנים 2013 ועד אוגוסט 2018 חזרה עביר לעבוד במוקד להגנת הפרט, שם יזמה והייתה שותפה לעיצוב, ניהול וקידום פרויקטים רבים בארגון. בין השאר, פרויקטים העוסקים בחופש תנועה של תושבי השטחים הכבושים בגדה המערבית, במעצרי קטינים פלסטינים בשטחים הכבושים, בשלילת תושבות מתושבי ירושלים המזרחית, בהריסות בתים עונשיות ובקידום זכויות סוציאליות חברתיות וכלכליות של תושבי ירושלים המזרחית ובני זוגם שנמצאים בהליך איחוד משפחות בישראל.

מאז ספטמבר 2018 מנהלת עביר את היחידה לזכויות האדם בשטחים הכבושים באגודה.

 

abir@acri.org.il

Abir Joubran Dakwar2.jpg
 

עו"ד גיל גן-מור

מנהל היחידות לזכויות חברתיות ואזרחיות

 

 

עו"ד גיל גן-מור הוא בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במשפטים מ-American University בוושינגטון, בירת ארה"ב, כמלגאי בתוכנית המשפטנים של הקרן החדשה לישראל. במסגרת לימודי התואר השני התמחה גיל במשפט זכויות האדם הבינלאומי. גיל הוסמך לעריכת דין בשנת 2004 לאחר שנת התמחות באגודה לזכויות האזרח. לאחר מכן עבד במוקד להגנת הפרט, שם ייצג פלסטינים מהגדה המערבית שזכויותיהם נפגעו על ידי הרשויות. כמו כן, שימש גיל כיועץ משפטי בהתנדבות של אגודת הלהט"ב בישראל.

בשנת 2007 חזר גיל לאגודה לזכויות האזרח ופיתח את תחום הזכות לדיור במסגרת פעילות האגודה בתחום הזכויות החברתיות. פרויקט הזכות לדיור עוסק בסוגיות כגון: דיור ציבורי, אפליה בדיור ודיור בר-השגה. נוסף על כך עסק גיל בייצוג בדווים מן הנגב במאבקם להכרה, לשוויון ולשירותי חינוך ורפואה. בשנת 2009 היה גיל שותף, עם ארגונים עמיתים, להקמת הקואליציה לקידום דיור בהישג יד בישראל. משנת 2015 מנהל את היחידה לזכויות חברתיות-כלכליות באגודה. במסגרת פעילותו עוסק גיל גם בקידום הזכות לבריאות, ובכלל זה בקידום סוגיות כמו הזכות לשירותי סיעוד והזכות לשוויון בנגישות לשירותי בריאות בין המרכז לפריפריה. בנוסף עוסק גיל בסוגיות של הפליה בשירותים ומיגור הגזענות.

gil@acri.org.il

עו"ד גיל גן-מור
 

עו"ד טל חסין

עורכת דין

 

 

עו"ד טל חסין החלה לעבוד באגודה בשנת 2010 כמנהלת מחלקת פניות הציבור. היא ניהלה את המחלקה כשבע שנים, וכיום היא עורכת דין במחלקה המשפטית באגודה.

טל סיימה תואר שני במשפטים בהצטיינות באוניברסיטת תל אביב. עבודת התזה שלה, המשלבת מתודולוגיה כמותית ואיכותנית, עוסקת בתפקיד שממלאים בתי המשפט לנוער בהחלטות על השמה חוץ ביתית של ילדים. בעבר עבדה כעורכת וככתבת מגזין בעיתון "הארץ".

talh@acri.org.il

עו"ד טל חסין
 

עו"ד גדיר ניקולא

מנהלת היחידה לזכויות המיעוט הערבי 

 

gadeer@acri.org.il

image
 

עו"ד אן סוצ'יו

עורכת דין

 

עו"ד אן סוצ'יו הצטרפה לאגודה לזכויות האזרח בשנת 2010, תחילת כמתמחה ובהמשך כעורכת דין – תחילה בפרויקט זכויות האדם בירושלים המזרחית ובהמשך במחלקה לזכויות אזרחיות ופוליטיות. לפני הצטרפותה לאגודה לזכויות האזרח עבדה אן במשך חמש שנים בארגון "קו לעובד" כרכזת מתנדבים וכרכזת תחום הסיעוד.

אן בעלת תואר שני ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב.

anne@acri.org.il

עו"ד אן סוצ'יו
 

עו"ד אבנר פינצ'וק

ראש תחום פרטיות ומידע (ומנהל תפעול)

 

 

עו"ד אבנר פינצ'וק עובד באגודה לזכויות האזרח מאז שנת 2002 ועוסק בקידום של מגוון זכויות אזרחיות ופוליטיות, לרבות חופש הביטוי, חופש המידע, הזכות לפרטיות וחופש המצפון. מתחילת 2015 מנהל את היחידה לזכויות אזרחיות ופוליטיות באגודה.

בשנת 1987 סיים בהצטיינות לימודי תואר ראשון במדעי החברה ובפסיכולוגיה, ובשנת 1991 סיים לימודי תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב. בשנת 2002 קיבל תואר שני במשפטים באוניברסיטת תל אביב.

לאחר שהפך לחבר בלשכת עורכי הדין בשנת 1993 עבד במגזר הפרטי והתמחה בליטיגציה בתחום המשפט האזרחי.

חבר ועדת הביקורת במוקד סיוע לעובדים זרים. חבר במועצה הציבורית להגנת הפרטיות.

apinchuk@acri.org.il

עו"ד אבנר פינצ'וק
 
 

מוהנד ענאתי

תחקירן שטח

 

Muhannad@acri.org.il

dreamstime-87296896.jpg

עו"ד רוני פלי

עורכת דין

 

עו"ד רוני פלי החלה את דרכה בעולם זכויות האדם החלה בשנת 2002 במחלקת המידע של המוקד להגנת הפרט, ולאחר מכן עבדה במחלקת המחקר של ארגון יש דין. את דרכה באגודה לזכויות האזרח החלה בשנת 2013 כמתמחה במחלקה המשפטית. לאחר מכן עבדה במשרד עו"ד מיכאל ספרד, העוסק בזכויות אדם, ושבה למחלקת השטחים הכבושים באגודה בשנת 2015. רוני חברה בוועד המנהל של מכון עקבות – המכון לחקר הסכסוך הישראלי פלסטיני. היא בעלת תואר ראשון במזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ולעסקים.

roni@acri.org.il

עו"ד רוני פלי

עו"ד רעות שאער

מנהלת פניות הציבור

 

reut.s@acri.org.il

reut4.jpg
 
 

סיון תהל

תחקירנית שטח ורכזת פרויקט דוקורייטס

 

 

sivan@acri.org.il

סיון תהל