top of page
קרדיט צילום: ישראל ישראלי

Photo by Keren Manor, Activestills

צוות האגודה - המחלקה המשפטית

עודד

עו"ד עודד פלר

מנהל המחלקה המשפטית

 

עו"ד עודד פלר הוא מומחה בנושאי הגירה ומעמד בישראל. הוא הצטרף לאגודה בשנת 2001, ועסק במשך שנים רבות בהפרת זכויות האדם על ידי רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים. עודד מחזיק בתואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב.

בשנים 2010-2004 כיהן עודד כחבר הנהלה במוקד סיוע לעובדים זרים (כיום המוקד לפליטים ולמהגרים). בשנים 2013-2011 כיהן כחבר הנהלה בעמותת ילדים ישראלים. מאז שנת 2010 מנחה עודד את הקליניקה לזכויות אדם בבית הספר למשפטים במסלול האקדמי – המכללה למינהל. זוכה אות "יקיר מגני זכויות האדם" לשנת 2013/2012 מאת הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא.

עו"ד עודד פלר
משכית
דבי

עו"ד משכית בנדל

הזכות לקיום בכבוד

 

עו"ד משכית בנדל החלה את דרכה באגודה לזכויות האזרח בשנת 2009 כמתמחה במחלקה המשפטית. כיום היא עוסקת בתחום הזכות לקיום בכבוד.

את דרכה בעולם זכויות האדם החלה כמתנדבת במרפאה למהגרי עבודה של עמותת רופאים לזכויות אדם. לאחר מכן מילאה בארגון שורה של תפקידים, ובין השאר ניהלה את מחלקת זכויות בריאות של תושבי ישראל ומחלקת שטחים כבושים.

משכית בעלת תואר בהצטיינות בעיצוב טקסטיל ושיווק ממכללת שנקר, ותואר בהצטיינות במשפטים מן המכללה למנהל.

image

עו"ד דבי גילד-חיו

מקדמת מדיניות וחקיקה

 

 

עו"ד דבי גילד-חיו התחילה לעבוד באגודה לזכויות האזרח ב-2006 כמנהלת קידום מדיניות וחקיקה. היא מייצגת את האגודה בפני ועדות הכנסת, מקבלי החלטות וקובעי מדיניות ופקידי ממשלה לצורך קידום מדיניות וחקיקה שהאגודה יוזמת או מתנגדת לה.

דבי בעלת תואר ראשון בלימודי מזה"ת עם חטיבות בערבית והיסטוריה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ובעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב. היא סיימה התמחות במשפטים בלשכה המשפטית במשרד הביטחון ועבדה כעו"ד בתחום האזרחי-מסחרי במגזר הפרטי במשך שמונה שנים. דבי בעלת תואר שני במשפטים באוניברסיטת תל אביב בהתמחות של משפט ציבורי.

דבי גילד-חיו

עו"ד עביר ג'ובראן

זכויות המיעוט הערבי

 

עביר הצטרפה לאגודה בספטמבר 2018. היא בעלת תואר ראשון במשפטים וכלכלה מאוניברסיטת חיפה (2005) ותואר שני במשפטים מהאוניברסיטה האמריקאית בוושינגטון בארה"ב (2010), כמלגאית בתוכנית המשפטנים של הקרן החדשה לישראל. במסגרת הלימודים לתואר שני עביר זכתה בארבעה פרסים מהאוניברסיטה, שניים על הישגיה האקדמאיים הגבוהים וההצטיינות בלימודים, השלישי על מחויבות ללימודי משפט בינלאומי ומעורבות ותרומה לתוכנית באוניברסיטה והרביעי על מנהיגות חברתית.

עביר הוסמכה לעריכת דין בשנת 2006, לאחר התמחות וטרום התמחות בארגון עדאלה. לאחר מכן, בין השנים 2009-2006 עביר עבדה במוקד להגנת הפרט, שם ייצגה פלסטינים מהשטחים הכבושים אשר זכויותיהם נפגעו על ידי הרשויות הישראליות. זמן קצר לאחר התחלת עבודתה במוקד היא מונתה להיות מנהלת המחלקה המשפטית בארגון.

בין השנים 2012-2010 ובמסגרת התוכנית המשפטנים של הקרן החדשה לישראל, עביר עבדה בארגון בזכות - המרכז לזכויות האדם של אנשים עם מוגבלויות, והייתה שותפה לבניית פרויקט לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות תושבי ירושלים המזרחית.

בין השנים 2013 ועד אוגוסט 2018 חזרה עביר לעבוד במוקד להגנת הפרט, שם יזמה והייתה שותפה לעיצוב, ניהול וקידום פרויקטים רבים בארגון. בין השאר, פרויקטים העוסקים בחופש תנועה של תושבי השטחים הכבושים בגדה המערבית, במעצרי קטינים פלסטינים בשטחים הכבושים, בשלילת תושבות מתושבי ירושלים המזרחית, בהריסות בתים עונשיות ובקידום זכויות סוציאליות חברתיות וכלכליות של תושבי ירושלים המזרחית ובני זוגם שנמצאים בהליך איחוד משפחות בישראל.

עו"ד עביר ג'ובראן
עביר
גיל

עו"ד גיל גן-מור

מנהל היחידות לזכויות חברתיות ואזרחיות

 

 

עו"ד גיל גן-מור הוא בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במשפטים מ-American University בוושינגטון, בירת ארה"ב, כמלגאי בתוכנית המשפטנים של הקרן החדשה לישראל. במסגרת לימודי התואר השני התמחה גיל במשפט זכויות האדם הבינלאומי. גיל הוסמך לעריכת דין בשנת 2004 לאחר שנת התמחות באגודה לזכויות האזרח. לאחר מכן עבד במוקד להגנת הפרט, שם ייצג פלסטינים מהגדה המערבית שזכויותיהם נפגעו על ידי הרשויות. כמו כן, שימש גיל כיועץ משפטי בהתנדבות של אגודת הלהט"ב בישראל.

בשנת 2007 חזר גיל לאגודה לזכויות האזרח ופיתח את תחום הזכות לדיור במסגרת פעילות האגודה בתחום הזכויות החברתיות. פרויקט הזכות לדיור עוסק בסוגיות כגון: דיור ציבורי, אפליה בדיור ודיור בר-השגה. נוסף על כך עסק גיל בייצוג בדווים מן הנגב במאבקם להכרה, לשוויון ולשירותי חינוך ורפואה. בשנת 2009 היה גיל שותף, עם ארגונים עמיתים, להקמת הקואליציה לקידום דיור בהישג יד בישראל.

 

משנת 2015 מנהל גיל את היחידה לזכויות חברתיות-כלכליות באגודה. במסגרת פעילותו הוא עוסק גם בקידום הזכות לבריאות, ובכלל זה בקידום סוגיות כמו הזכות לשירותי סיעוד והזכות לשוויון בנגישות לשירותי בריאות בין המרכז לפריפריה. בנוסף עוסק גיל בסוגיות של הפליה בשירותים ומיגור הגזענות.

משנת 2019 מנהל גיל גם את היחידה לזכויות אזרחיות ועוסק בזכויות אדם בעידן הדיגיטלי, לרבות בנושאים של מעקב המוני כמו מאגר השב"כ וטכנולוגיה לזיהוי פנים. בין היתר הוביל את המאבק נגד איכוני השב"כ בתקופת הקורונה.

עו"ד גיל גן-מור
טל ח

עו"ד טל חסין

עורכת דין

 

 

עו"ד טל חסין החלה לעבוד באגודה בשנת 2010 כמנהלת מחלקת פניות הציבור. היא ניהלה את המחלקה כשבע שנים, וכיום היא עורכת דין במחלקה המשפטית באגודה.

טל סיימה תואר שני במשפטים בהצטיינות באוניברסיטת תל אביב. עבודת התזה שלה, המשלבת מתודולוגיה כמותית ואיכותנית, עוסקת בתפקיד שממלאים בתי המשפט לנוער בהחלטות על השמה חוץ ביתית של ילדים. בעבר עבדה כעורכת וככתבת מגזין בעיתון "הארץ".

עו"ד טל חסין
שירה

עו"ד גדיר ניקולא

מנהלת היחידה לזכויות המיעוט הערבי 

 

עו"ד גדיר ניקולא
גדיר

שירה ליבנה

מנהלת היחידה לזכויות האדם בשטחים הכבושים 

 

 

שירה ליבנה מנהלת את היחידה לזכויות האדם בשטחים הכבושים באגודה מינואר 2021. בשנים 2017-2015 עבדה שירה במוקד להגנת הפרט, שם ריכזה והובילה את פעילותם של שני צוותי עבודה במטרה להגן על חופש התנועה של פלסטינים אזרחי ישראל ותושבי השטחים הכבושים (כולל עזה). ב-2020-2019 ניהלה את מחלקת הסטודנטים (J St U), בארגון האמריקאי ג'יי סטריט, שמטרתו לקדם מנהיגות אמריקאית שמבקשת לסייע לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני באמצעים דיפלומטיים. במסגרת תפקידה היא ניהלה צוות ארצי של מארגני קמפוס אזוריים שהובילו פעילות סטודנטיאלית והכשרה של מנהיגים צעירים במעל 60 קמפוסים ברחבי ארצות הברית, וכן היתה אחראית על הליווי של הנהגת הסטודנטים הארצית.

ב-2014 הקימה שירה את פרויקט דוקורייטס להגנה על חופש המחאה, יחד עם הפעילה החברתית ספיר סלצוקר-עמראן. בהמשך אומץ הפרויקט על ידי האגודה.  

שירה ליבנה היא בעלת תואר ראשון בהיסטוריה ומדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב (2014) ותואר שני ביישוב סכסוכים מאוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון, ארה"ב (2019).

שירה ליבנה
אן
רע'דה

עו"ד אן סוצ'יו

עורכת דין

 

עו"ד אן סוצ'יו הצטרפה לאגודה לזכויות האזרח בשנת 2010, תחילת כמתמחה ובהמשך כעורכת דין – תחילה בפרויקט זכויות האדם בירושלים המזרחית ובהמשך במחלקה לזכויות אזרחיות ופוליטיות. לפני הצטרפותה לאגודה לזכויות האזרח עבדה אן במשך חמש שנים בארגון "קו לעובד" כרכזת מתנדבים וכרכזת תחום הסיעוד.

אן בעלת תואר שני ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב.

עו"ד אן סוצ'יו
מוהנד

עו"ד רע'דה עואד

תחקירנית ורכזת פניות הציבור הערבי

 

רע'דה הצטרפה לאגודה ב-2022. לפני כן היא שימשה כיועצת פרלמנטרית לח"כ עאידה תומא סלימאן, ועבדה בעמותות שונות העוסקות בקידום זכויות אדם, זכויות אזרח, וזכויות נשים בפרט. היא פעילה במאבקים חברתיים ופוליטיים שונים.

רע'דה בעלת תואר ראשון במשפטים וכלכלה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במשפט ציבורי ובינלאומי מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

היא והתמחתה בפרקליטות האזרחית בחיפה.  

עו"ד רע'דה עואד
אבנר

מוהנד ענאתי

תחקירן שטח

 

עו"ד אבנר פינצ'וק

ראש תחום פרטיות ומידע (ומנהל תפעול)

 

 

עו"ד אבנר פינצ'וק עובד באגודה לזכויות האזרח מאז שנת 2002 ועוסק בקידום של מגוון זכויות אזרחיות ופוליטיות, לרבות חופש הביטוי, חופש המידע, הזכות לפרטיות וחופש המצפון. מתחילת 2015 מנהל את היחידה לזכויות אזרחיות ופוליטיות באגודה.

בשנת 1987 סיים בהצטיינות לימודי תואר ראשון במדעי החברה ובפסיכולוגיה, ובשנת 1991 סיים לימודי תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב. בשנת 2002 קיבל תואר שני במשפטים באוניברסיטת תל אביב.

לאחר שהפך לחבר בלשכת עורכי הדין בשנת 1993 עבד במגזר הפרטי והתמחה בליטיגציה בתחום המשפט האזרחי.

חבר ועדת הביקורת במוקד סיוע לעובדים זרים. חבר במועצה הציבורית להגנת הפרטיות.

עו"ד אבנר פינצ'וק
רוני

עו"ד רוני פלי

עורכת דין

 

עו"ד רוני פלי החלה את דרכה בעולם זכויות האדם בשנת 2002 במחלקת המידע של המוקד להגנת הפרט, ולאחר מכן עבדה במחלקת המחקר של ארגון יש דין. את דרכה באגודה לזכויות האזרח החלה בשנת 2013 כמתמחה במחלקה המשפטית. לאחר מכן עבדה במשרד עו"ד מיכאל ספרד, העוסק בזכויות אדם, ושבה למחלקת השטחים הכבושים באגודה בשנת 2015. רוני חברה בוועד המנהל של מכון עקבות – המכון לחקר הסכסוך הישראלי פלסטיני. היא בעלת תואר ראשון במזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ולעסקים.

עו"ד רוני פלי

עו"ד רעות שאער

מנהלת פניות הציבור

 

עו"ד רעות שאער
רעות
סיון

סיון תהל

תחקירנית שטח ורכזת פרויקט דוקורייטס

 

 

סיון תהל

עו"ד הגר שחטר

עורכת דין

 

עו"ד הגר שחטר הצטרפה למחלקה לזכויות אזרחיות וחברתיות באגודה בשנת 2023. בין השנים 2021-2016 עבדה כעורכת דין במשרד עו"ד לוסטיגמן בירושלים, המתמחה בזכויות אדם. באותן שנים התמקצעה בתחום דיני ההגירה והמעמד, וניהלה תיקים פרטניים ועקרוניים בנושאי הסדרת מעמד וכניסה לישראל, ובפרט בעניינם של תושבי ותושבות שטחים (הומניטרי, מאוימות, איחוד משפחות, מאוימות על רקע מגדרי), תושבי ירושלים המזרחית, מבקשי מקלט, מהגרות עבודה, חסרי מעמד בעולם וקרבנות סחר בבני אדם. בשנת 2021 הפכה שותפה במשרד, והמשיכה לעבוד שם עד לשנת 2023. 

הגר השלימה בשנת 2013 תואר ראשון בהצטיינות במשפטים ובתכנית אמירים לתלמידים מצטיינים באוניברסיטה העברית, ובשנת 2016 קיבלה תואר שני במשפטים מאוניברסיטת מישיגן בארצות הברית, לאחר שהתקבלה ללמוד שם כמלגאית בתכנית פולברייט. היא התמחתה במחלקה לייעוץ וחקיקה (כלכלי–פיסקאלי) במשרד המשפטים. בשנת 2014 הצטרפה ללשכת עורכי הדין. בשנת 2015 עבדה כרכזת המחלקה הציבורית בא.ס.ף, ארגון סיוע לפליטים.  

עו"ד הגר שחטר
הגר
bottom of page