top of page

מועמדים ומועמדות להנהלת האגודה 2023

מנהל שירות לקוחות בחברות סטרטאפ בתחום ציוד רפואי, כרגע יועץ עצמאי.

 

"מגיל 12 אני פועל במסגרות שונות של הקהילה היהודית בבואנוס אירס. הייתי פעיל בתנועה על שם 'בדרך' שהייתה שייכת למשפחת 'השומר הצעיר' ואחד ממייסדיי החזית הציונית הסוציאליסטית (JSS), שאיחדה את מרבית תנועות הנוער הציוניות הסוציאליסטיות על מנת להיאבק בדיקטטורות בצ'ילה ובארגנטינה בשנות ה-70, אשר חלק מחבריה לא נמצאו עד עצם היום הזה.


עליתי לישראל ב-1982 לקיבוץ גזית ובתקופת מלחמת לבנון הראשונה רכזתי את הפעילות של 'שלום עכשיו' בעמק יזרעאל ובצפון. נבחרתי כחבר מרכז מפ"ם (למרות חילוקי הדעות שהיו לי עם דרכה של המפלגה). לאורך השנים נשארתי חבר פעיל ב'שלום עכשיו', ואני שותף במאבקים נגד הכיבוש, בעד שוויון מלא מן הים אל הירדן, נגד גזענות ובעד זכויות הפליטים ואוכלוסיות מוחלשות, נגד חוק הלאום והשחיתות. הייתי חבר מפלגה במרצ, חבר במפלגה הדמוקרטית ומועמד לכנסת מטעמה."

יואל בן ארצי

יואל בן ארצי

מומחה בפיתוח משאבים לעמותות, סגן יו"ר האיגוד העולמי של התנועה ליהדות מתקדמת.


"גדלתי בארצות הברית, בעל תואר שני ביחסים בינלאומיים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. עבדתי כדובר, כותב נאומים ומגייס כספים בקמפיינים פוליטיים רבים, בבחירות המקומיות בניו יורק ובאוהיו ובמספר קמפיינים לאומיים. ב-2004 הצטרפתי לחיל השלום  (Peace Corps) כדי לשרת במסגרתו בטוגו ובמערב באפריקה. 


ב-2010 עליתי לישראל, וכאן עבדתי כמנהל פיתוח משאבים במרכז הרפורמי לדת ומדינה (IRAC) ובאגודה לזכויות האזרח. לצד עבודתי הייתי חבר ופעיל בוועד המנהל של המוקד לפליטים ומהגרי עבודה ושל המרכז לקידום פליטים אפריקאיים (ARDC). 


ב-2018 עברתי לעבוד מטעם האו"ם באפריקה ושימשתי כקצין גיוס משאבים של ארגון הבריאות העולמי במאוריטניה, סנגל, מוזמביק, ובפרויקטים אזוריים שונים לרבות המשבר ההומניטרי באזור טיגריי שבאתיופיה. ב-2020 הקמתי את "The New Africa Fund" שתומכת בארגונים בתחומי החינוך, הבריאות, הפרנסה וזכויות האדם ב-12 מדינות בכל רחבי היבשת. 


מאז שסיימתי לעבוד באגודה נשארתי מעורב בעבודתה כתומך וכתורם. כאיש מקצוע בתחום הקרנות ופיתוח המשאבים אוכל להביא נקודת מבט שלעיתים חסרה בוועד המנהל".

סטיבן בק

סטיבן בק

מעצב, מורה, אוצר ויוצר. מנכ"ל מוזיאון ישראל בשנים 2021-2017. פרופסור לעיצוב במחלקה לעיצוב תעשייתי באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל.


"בפעילותי הציבורית שימשתי כחבר בוועדות מקצועיות שונות של משרד החינוך ומשרד התרבות וכשופט בפרסים שונים בתחום העיצוב והאומנות בארץ ובעולם. 


במסגרת תפקידי כמנכ"ל מוזיאון ישראל פעלתי לשיפור ההנגשה של מוזיאון ישראל לחברה הערבית, בין השאר: שיתוף פעולה עם עמותת 'סיכוי' למיפוי של הנגשת השפה הערבית במוזיאון, יוזמה לקביעה של כללים חדשים להנגשה של תערוכות לדוברי ערבית, טיפוח פעילות ההדרכה בערבית באגף הנוער, טיפוח תכני וגיוס אקטיבי של מימון לפרויקטים כמו 'לילות רמדאן'. בעקבות מבצע 'שומר חומות' יזמתי וגייסתי מימון לפרויקט חיים משותפים של ילדים יהודים וערבים בעיר לוד דרך עיסוק משותף באמנות ועוד. בנוסף עסקתי בטיפוח ובהרחבה של פעילות המוזיאון להדרכה והנגשה של אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. מאז ינואר 2023 אני יוזם ופעיל במסגרות שונות המטפחות מחאה לא אלימה במרחב הציבורי תוך שימוש באמצעים מתחום האמנות והעיצוב.


המאבקים של האגודה לזכויות האזרח למען חופש הביטוי והיצירה הם הגב האיתן של האמנים והאמניות בישראל. ההגנה על חופש היצירה היא ההגנה על החירות, על החשיבה החופשית ועל מעשה היצירה. אשמח לסייע לצוות המצוין והמיומן של האגודה לזכויות האזרח ולתרום מניסיוני במערכות השונות כדי להמשיך ולהבטיח את ההגנה על חופש הביטוי והיצירה בישראל".

פרופ' עידו ברונו

פרופ' עידו ברונו

עורך דין, אחד השותפים המייסדים במשרד עורכי הדין ד"ר רענן הר-זהב, אדלשטיין, ברמן.

חבר הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח (מתמודד לתקופת כהונה נוספת).


"עבדתי שנים רבות בארגוני זכויות אדם. הייתי הרכז המשפטי של אגודת הלהט"ב; שימשתי במשך 6 שנים כיועץ המשפטי של המוקד לפליטים ומהגרים; ניהלתי במשך שנתיים את הקליניקה לזכויות מהגרים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, שם גם לימדתי דיני הגירה, ובמשך שנתיים נוספות ניהלתי את הקליניקה לזכויות פליטים ומהגרים במרכז הבינתחומי בהרצליה. אני בעל תואר שני מאוניברסיטת קולומביה ותואר ראשון מאוניברסיטת תל-אביב, והתמחיתי באגודה לזכויות האזרח.


לאורך השנים ניהלתי הליכים משפטיים עקרוניים רבים, בעיקר בתחום ההגירה ודיני הפליטים ובעניינים הנוגעים לזכויות להט"ב. בין השאר ייצגתי בעתירה לרישום נישואי בני זוג מאותו המין (יחד עם האגודה לזכויות האזרח) ובעתירות לפסילת הוראות הנוגעות למעצר לפי החוק למניעת הסתננות".

יונתן ברמן

יונתן ברמן

יועצת ארגונית ויועצת לפיתוח משאבים וניהול פיננסי, לארגוני חברה אזרחית.

חברת הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח (מתמודדת לתקופת כהונה נוספת).


"אני מעורבת ועוסקת למעלה מ-20 שנה בזכויות אדם ובמגזר השלישי, וספציפית בארגונים העוסקים בתחום היחסים בין יהודים וערבים. עבודתי מתמקדת בתחום יחסים בין קבוצות, פיתוח וניהול פרויקטים חברתיים (משותפים וחד לאומיים) ועבודה בצוותים מעורבים, והנחיית קבוצות.


במסגרת תפקידים קודמים ליוויתי עשרות ארגונים חברתיים במגוון תחומים של פיתוח ארגוני ואסטרטגי, פיתוח משאבים וניהול פיננסי. בשנתיים האחרונות אני עובדת ב'אקורד' כיועצת ארגונית בפריזמה של פסיכולוגיה חברתית, ומלווה ארגוני חינוך פורמאליים ובלתי פורמאליים, בחידוד ודיוק התוכניות וההתערבויות שלהם במטרה לקדם יחסים מיטיביים בין קבוצות.


לצד חברותי בהנהלת האגודה אני גם חברה בוועדת ארגון וכספים של האגודה, ותורמת מניסיוני המקצועי בייעוץ וסיוע לעבודת הצוות בענייני תפעול וכספים".

סמר ג'אבר-מסארווה

סמר ג'אבר-מסארווה

עובדת סוציאלית ומומחית בריאות הנפש.


"אני עובדת סוציאלית ומומחית בריאות הנפש. הקמתי וריכזתי את מרכז המשפחות במרכז הרפואי לבריאות הנפש לב-השרון בפרדסיה, עד לפרישתי לגימלאות ב2017. היום אני בעלת קליניקה פרטית לפסיכותרפיה בהרצליה.


אני בתם של יהושע א. גלבוע, לשעבר אסיר ציון שישב בגולאג ברוסיה מ-1939 ועד 1947 בעוון 'פעילות קונספירטיבית', דהיינו: העברת יהודים במסגרת פעילות בתנועת הנוער הציוני מפולין הכבושה לרוסיה שהייתה אז עדיין חופשית; ושל דינה גלבוע, חברת ה"נשה גרופה", ארגון מחתרתי בפולין הכבושה. ינקתי אחווה - comradeship עם חלב אמי, ואני מקווה שממשיכה את דרכם של הורי במעורבות חברתית בכל הקשור לזכויות אדם. לאחרונה הנחיתי במשך שנתיים את קבוצת המדריכים בצהרונית של אליפלט לילדי עובדים זרים בתל אביב. לכבוד יהיה לי לשרת בוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח בישראל".

שובית מלמד

שובית מלמד

שופטת בדימוס.


"נולדתי בשנת 1956, גדלתי ברמת השרון. לאחר שירות בצה״ל למדתי פילוסופיה ותולדות האמנות, ולאחר מכן משפטים. בין השנים 2004-1986 עבדתי כעורכת דין הן בתחום האזרחי במשרד פרטי והן בתחום הציבורי, בדגש על זכויות אדם. בין היתר, ניהלתי משך חמש שנים פרוייקט מחקר מטעם המועצה הלאומית לשלום הילד בתחום זכויות של ילדים לייצוג נפרד בבתי משפט, וכן ניהלתי  למשך שנה את מרכז השופט חיים כהן לזכויות אדם, העוסק בייצוג פרו בונו בתחום זה. בשנת 2004 מוניתי לכהונת שופטת שלום וכיהנתי כשופטת בתחום האזרחי בבית משפט השלום בראשון לציון ובפתח תקווה. לאחר פרישתי משיפוט בשנת 2012, השתלמתי בארה״ב בתחום הגישור ויישוב סכסוכים במגזר הציבורי, ובעיקר בטכניקות לאיתור פתרונות מוסכמים בסכסוכים ציבוריים בהם מעורבות קבוצות אינטרס רבות.  בשבע השנים האחרונות אני אמנית פעילה וכן פעילה במספר עמותות בתחום החינוך והתרבות. 


אין בעיני מתחרים לתרומתה של האגודה לערכיה של ישראל כמדינה דמוקרטית ולזכויות האדם, ויהיה לי לכבוד להצטרף לוועד המנהל ולפעול לחיזוק וביצור פעילותה, בפרט בתקופה זו".

שירי רפאלי

שירי רפאלי

פרופסור לתקשורת באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ופרופסור אורח באוניברסיטת פן סטייט בארה״ב.

יו"ר הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח (מתמודד לתקופת כהונה נוספת).


"אני חוקר ומלמד מדיניות ודיני תקשורת, ומתמחה בקשר שבין תקשורת וצדק חברתי ובקידום 'הזכות לתקשורת'. כיהנתי בעבר כיועצם של שרי החינוך והתרבות יצחק נבון ושולמית אלוני, כיועץ משפטי וממונה על היחסים הבינלאומיים ברשות השידור וכסמנכ״ל רגולציה בחברת סלקום. כן כיהנתי כיו״ר וחבר בוועדות רבות שייעצו למשרדי ממשלה שונים ולכנסת בתחומי התקשורת והתרבות. בנוסף לחברות בהנהלת האגודה, אני חבר האסיפה הכללית של תיאטרון יפו, המרכז לתרבות ערבית-עברית, ומנהל משותף של פרס היצירה ע״ש שולמית אלוני.


אני חבר באגודה שנים רבות ולפני חמש שנים הצטרפתי להנהלתה. בשנה שעברה נבחרתי לעמוד בראש ההנהלה, זכות גדולה שאחריות עצומה בצידה. האגודה לזכויות האזרח היא ארגון זכויות האדם החשוב בישראל והגדול בה. האתגר הגדול הוא להמשיך ולקיים את הגוף הזה, לדאוג ליציבותו הכלכלית ולבריאותו האירגונית. כחבר ההנהלה וכעומד בראשה מטרתי העיקרית היא לתמוך בעשייה היומיומית של הצוות המעולה של האגודה, לספק לו את הגב הציבורי לו הוא זקוק ולסייע בעצה ובעשייה ככל שנדרש. אני מביא לאגודה את ניסיוני הניהולי כחבר בהנהלות עמותות לאורך השנים, כנשיא מכללה אקדמית ודיקן פקולטה באוניברסיטה בעבר, ואת הידע שלי בתחום זכויות האדם, בפרט בזכות לחופש ביטוי ובזכות לשוויון”.

פרופ' עמית שכטר

פרופ' עמית שכטר

פרופסור למשפטים.

חבר הוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח (מתמודד לתקופת כהונה נוספת).


"אני פרופ' למשפטים באוניברסיטת רייכמן, בה אני חבר סגל מאז 2013. את הדוקטורט סיימתי באוניברסיטת הרווארד, ולפני כן התמחיתי אצל נשיא בית המשפט העליון דאז, אהרן ברק. כמו כן, עבדתי במרכז הרפורמי לדת ומדינה, ובמקביל לדוקטורט התנדבתי באגודה לזכויות האזרח ובארגון זכויות אדם בהודו. תחום המומחיות שלי הוא משפט ציבורי, ובפרט משפט חוקתי וזכויות אדם. כתבתי, בין היתר, על חופש הביטוי, זכויות אדם בשטחים, שיטור, ומעמדם של עובדי ציבור. כמו כן שימשתי כאחראי האקדמי על מערך הקליניקות המשפטיות באוניברסיטה, המעניקות סיוע משפטי למגוון אוכלוסיות מוחלשות, ובכלל זאת מבקשי מקלט, מהגרי עבודה, אנשים בעוני, אנשים עם מוגבלויות ובני נוער.


אני מכהן בוועד המנהל של האגודה מאז 2019, ובמסגרת תפקידי אני מייעץ לאגודה לעתים תכופות בעתירות חוקתיות, וכמו כן השתתפתי בוועדת האיתור למנכ"לית הנוכחית, לצד הפעילות השוטפת של הוועד. אהיה אסיר תודה אם אבחר לכהונה נוספת, כדי שאוכל להמשיך ולתרום לאגודה ולשמירה על זכויות האדם בישראל".

פרופ' אדם שנער

פרופ' אדם שנער
bottom of page