top of page

קריאה לפעולה דחופה: עוצרים את חוק הלאום


זה הבית של כולנו - עוצרים את חוק הלאום. צעדת חירום! מוצש 20:00 תל אביב, צעדה מכיכר רבין לדיזנגוף / המלך ג'ורג'

חוק הלאום. זה השם של החוק שבעוד מספר ימים הממשלה תנסה להעביר באופן סופי ובלתי הפיך. חוק הלאום זה השם של החוק שיהפוך את הגזענות, האפליה, ההשפלה וההפרדה לחוקיים, ויותר מזה - רצויים ומעודדים במדינת ישראל. חוק הלאום זה החוק שיביא את ההדרה בישראל ואת הפגיעה בכל המיעוטים לשיאים מפחידים שעוד לא ראינו כמותם.

قانون القوميّة. هذا هو اسم القانون الذي ستحاول الحكومة تمريره بعد أيامٍ معدودة بشكلٍ نهائي وقاطع. قانون القوميّة هو اسم القانون الذي سيمنح الشرعية للعنصرية، للتمييز، للإذلال وللفصل، بل وانّ هذه الأمور ستصبح مرغوبة وتحظى لتشجيع في دولة إسرائيل. قانون القوميّة هو القانون الذي سيؤدي للإقصاء في إسرائيل وللمسّ بجميع الأقليات لدرجة مخيفة لم نشهد مثلها من قبل.

יש לנו פחות משבוע לעצור את חוק הלאום, ואנחנו מתכוונים להצליח לעשות את זה. אבל בשביל זה - אנחנו צריכים אתכם ואתכן. את כולנו. כי הבית הזה שייך לכולנו ואנחנו לא מתכוונים לוותר על זה.

أمامنا أقلّ من أسبوع لوقف قانون القومية وبنيّتنا النجاح في فعل هذا. لكن من أجل ذلك، نحن بحاجتكم وبحاجتكنّ. نحن جميعنا. لأن هذا البيت لنا جميعًا ولن نتنازل عن ذلك.

שתפו עכשיו, הזמינו חברים, הפיצו ודברו על זה עם כל העולם: במוצ"ש הקרוב נצעד ונפגין נגד חוק הלאום ובעד מדינה ששייכת לכולנו.

شاركوا الآن، إدعوا رفاقكم/ن، أنشروا وتحدثوا عن هذا مع كل العالم: مساء السبت القريب سنسير بمظاهرة ضد قانون القومية ومع دولة لنا جميعًا.

האמירה שלנו היא ברורה: כל האזרחים - כולם - שווים. אבל הממשלה לא מוכנה להכיר בזה. בגלל שאין להם פתרונות לאף אחד מאיתנו - לא למשבר הדיור, לא לקשישים ולנכים, לא ליוקר המחיה, לא למערכת הבריאות הקורסת - הם מחוקקים חוקים מיותרים, מפחידים ומפלים כמו חוק הלאום. כדי להסית, לבלבל ולהפריד בינינו.

نداؤنا واضح: جميع المواطنين - جميعهم - سواسية. إلا أن الحكومة ليست على استعداد للاعتراف بذلك. ولأنه لا من حلٍ لدى الحكومة لأيٍ منّا - ليس لأزمة السكن، ليس للعجزة وذوي الإعاقات، ليس لغلاء المعيشة العالي، ليس للجهاز الصحي المتردي - هم يسنون قوانين مقلقة، منحازة ولا لازمة لها كقانون القوميّة، كي يحرضوا، يثيروا البلبلة ويفرّقوا بيننا.

במוצ"ש נצא לרחוב ונאמר: כולנו אזרחים שווים - ערבים ויהודים, נשים וגברים, מזרחים, אתיופים, יוצאי ברה"מ, חברות וחברי הקהילה הגאה. חוק ההפרדה והאפליה שמקדמת הממשלה - שמכונה "חוק הלאום" - הולך להשאיר חלקים גדולים בחוץ: מחוץ ליישובים עם ועדות קבלה, מחוץ ליחס הוגן בבתי משפט, מחוץ למעגל האזרחות, מחוץ לדמוקרטיה. ולזה אנחנו לא נסכים.

مساء السبت القريب سنخرج للشارع ونقول: كلنا مواطنون متساوون - عرب ويهود، نساء ورجال، شرقيون، أثيوبيون، القادمون من الاتحاد السوڤييتي، المثليون والمثليات. قانون التفريق والتمييز الذي تدفعه الحكومة قدمًا - والذي يدعى "قانون القومية" - سيُبقي أجزاء كبيرة خارجًا: خارج البلدات على ضوء لجان القبول، خارج المعاملة اللائقة والعادلة في المحاكم، خارج دائرة المواطنة، خارج الديمقراطية. ونحن لن نقبل بهذا.

במוצאי שבת הקרובה, 14 ביולי - בדיוק ביום בו התחילה לפני 7 שנים המחאה החברתית הגדולה - נצא שוב לרחוב, כדי לדרוש שוויון מלא לכולנו, וכדי לעצור את חוק הלאום. את הזעקה הזו נשמיע חזק, עד שאפילו בממשלה יצטרכו לשמוע אותה:

يوم السبت مساءً، في ال-١٤ من تموز - تمامًا في ذات اليوم الذي بدأت فيه الإحتجاجات الإجتماعية الكبيرة قبل ٧ أعوام - سنخرج مجددًا للشارع، لنطالب بمساواة تامّة لنا جميعًا، ولوقف قانون القومية. سنُسمِع صرختنا عاليًا، حتى تتمكن الحكومة من سماعها:

כל האנשים שווים - והבית הזה שייך לכולנו. كل الناس سواسية - وهذا البيت لنا جميعنا.

bottom of page