המשפט ההומניטרי - הכשרה למשפטנים


אנשים נמלטים מאזור הקרבות בעירק
אנשים נמלטים מאזור הקרבות בעירק. Photographer : QUSAY, Anmar. Copyright : ICRC

הוועד הבינלאומי של הצלב האדום והאגודה לזכויות האזרח שמחים להזמינכם/ן להכשרה מקיפה אודות המשפט ההומניטרי הבינלאומי, המעניקה ידע מעמיק וכלים לניתוח תוך דיון מנקודות מבט מגוונות.

המשפט ההומניטרי הבינלאומי הוא ענף של המשפט הבינלאומי אשר חל במצבים של סכסוך מזוין. המשפט ההומניטרי מטיל הגבלות על התנהלות הצדדים לסכסוך במטרה להפחית את הסבל האנושי שנגרם כתוצאה מהלחימה, ולהבטיח כי גם בעתות מלחמה ישמרו ערכי היסוד ההומניטריים.


רבות מהסוגיות הטעונות ביותר ביחסי החוץ של ישראל, כמו בשיח הציבורי בתוך המדינה, נוגעות להתנהלותה בשטחים הכבושים ובמצבים של לחימה. הדינים המסדירים סוגיות אלו קבועים בעיקרו של דבר במשפט ההומניטרי הבינלאומי. על-כן ברור כי למסגרת הדינים הזו ישנן השלכות חשובות במיוחד במציאות המורכבת שבה אנו חיים.


בהכשרה יינתנו הרצאות על ידי המומחים המובילים בתחום – מהאקדמיה, משירות המדינה והצבא, מארגונים בינלאומיים ומארגוני זכויות אדם – בשילוב עם דיונים, קריאה עצמית ותרגול. התוכנית תשלב בין ידע תיאורטי, ניתוחי מקרי מבחן מהעולם והיכרות נרחבת עם סוגיות מהמציאות בישראל ובשטחים הכבושים.


תכני ההכשרה:

  • עקרונות היסוד של המשפט ההומניטרי הבינלאומי

  • הדינים המסדירים את הלחימה

  • דיני כיבוש

  • המשפט ההומניטרי הבינלאומי ומזרח ירושלים

  • הדינים המסדירים את היחס למי שנשללה חירותם

  • מנגנונים להטמעה ולאכיפה של המשפט ההומניטרי

מועד תחילת ההכשרה: 6.4.2021.


ההכשרה תתקיים בתל אביב, בימי שלישי בין השעות 16:00-10:00 בתאריכים הבאים: 6.4.2021, 20.4.2021, 4.5.2021, 18.5.2021, 1.6.2021, 15.6.2021, 29.6.2021


במידה ובשל הנחיות משרד הבריאות לא ניתן יהיה לקיים את ההכשרה במתכונת הרגילה, ההכשרה תתקיים בזום באותם התאריכים, אך במתכונת מקוצרת.


ההכשרה ללא תשלום.


להרשמה יש למלא את הטופס הזה, כולל הסבר קצר מדוע את/ה מעוניין/ת להשתתף בהכשרה, ולצרף קורות חיים.

* מילוי הטופס דורש כניסה באמצעות חשבון gmail - אם נתקלתם בבעיה אנא פנו למסי במייל mesi@acri.org.il.

* פניות ללא הסבר וקו"ח לא תתקבלנה.


מספר המקומות מוגבל, אנא הקדימו להירשם!